Hyvinvointituutoreiden haku on alkanut!

Haku on auki sunnuntaihin 7.9. asti.

Haku OYY:n hyvinvointituutoriksi syyslukukaudelle on alkanut. Hyvinvointituutoroinnin tavoitteena on tukea opiskelijoiden hyvinvointia sekä luoda mahdollisuuksia uusien harrastusten ja ystävien löytämiselle.

Hyvinvointituutorina vastaat oman hyvinvointia tukevan aktiviteetin järjestämisestä ja ohjaamisesta. Hyvinvointikoordinaattori avustaa sinua järjestelyissä, kuten tilavarauksissa ja viestinnässä.

Etsimme tuutoreita erityisesti vetämään seuraavia aktiviteetteja:

Suomen kielen harjoittelu, neulontapiirin vetäminen, eri urheilulajien kokeilut.

Voit myös ehdottaa omaa ideaa hyvinvointituutoroinnin aktiviteetiksi.

Hyvinvointituutorit saavat perehdytyksen tehtäväänsä. Heiltä odotetaan sitoutumista tuutorointitapahtumiensa suunnitteluun, järjestämiseen ja raportointiin. Hyvinvointituutoreille maksetaan 12€/h palkkiota pidetyistä tuutorointitunneista.

Tuutorointia voi järjestää monin eri tavoin, joten jos sinulla on idea opiskelijoiden hyvinvointia lisäävästä toiminnasta ja olet innokas toteuttamaan sen, niin laita hakemus tulemaan. Alustava suunnitelma tai ehdotus riittää. Hyvinvointituutorointi on osa OYY:n ja Oulun yliopiston yhteistyöhanketta.

Hakuaika hyvinvointituutoriksi on 25.8.-7.9.2025. Ilmoitamme valinnasta kaikille hakijoille.

Hakulomakkeeseen pääset tästä linkistä: https://link.webropolsurveys.com/S/CB62725F19424021

Jos sinulla on kysymyksiä hakuun liittyen, niin ota yhteyttä sähköpostitse: hyvinvointikoordinaattori@oyy.fi

Lisää kirjoituksia